Książka o biznesie online "Chcę WWWięcej"

Pobierz darmowy rozdział

Co tam się działo! 11.12.2023 w Digital Knowledge Village w Warszawie odbyła się Gala Interaktywnych zorganizowana przez Olę Gościniak. Byłam za kulisami (dosłownie!!!) i chętnie Ci o tym opowiem.

Przygotowania

– Szykujesz się jak na wesele! – powiedział mój mąż, kiedy wychodziłam “na paznokcie”. 

– A pewnie, że tak! W końcu to moja pierwsza premiera książki! Trzeba się odpicować!

Na paznokciach wylądował fioletoworóżowy lakier z dużą ilością brokatu. Musi być błysk! 

Ola Gościniak i ja 🙂

Błysk był nie tylko na paznokciach. Był wszędzie! Na cekinowych i brokatowych sukniach uczestniczek Gali Interaktywnych. Na powiekach i policzkach dzięki cudnym makijażom. A przede wszystkim w oczach 59 autorek, które nieśmiało się zapoznawały i prosiły nawzajem o autografy. Błysk, a także łzy pojawiły się też w oczach uczestników Gali podczas wystąpień, pokazu mody oraz rozdania nagród. 

Zakulisowo Ci powiem, że od czasu do czasu zamiast błysku z oczu organizatorek tryskały iskry – kiedy było opóźnienie, ktoś był nie tam, gdzie powinien albo trzeba było gasić inny pożar. Patrycja Kot, Kasia Masztaller, Natalia Nietupska i Ewelina Salwuk-Marko – podziwiam Was, że cały czas trzymałyście rękę na pulsie i zachowałyście spokój w najtrudniejszych sytuacjach. Dobra robota!

Sesja zdjęciowa

Gala rozpoczynała się o 17, jednak w Digital Knowledge Village wrzało już od rana. Od 10 odbywały się warsztaty i panele dyskusyjne. A także sesje zdjęciowe i wywiady z autorkami książki.

Agnieszka Werecha miała nie lada wyzwanie – 40 (!) sesji jedna po drugiej. Na razie zdjęć jeszcze nie ma (bo kiedy piszę ten artykuł jest dopiero 2 dni po Gali), a fotografie trzeba jeszcze obrobić, ale już się nie mogę doczekać, kiedy je zobaczę, bo wiem, że będą świetne tak jak i atmosfera podczas sesji. 

Sesja zdjęciowa autorek.

No i przyznam nieskromnie, że wyglądałam całkiem nieźle, bo malowała mnie wspaniała Katarzyna Koś, która musiała pojawić się u mnie w domu o 6:50! Było wtedy całkiem ciemno, a jak sobie przypomnę moich chłopaków, jak usłyszeli domofon i szybko ścielili łóźka… 

Wywiady

Każda z autorek dostała zaproszenie na wywiad z Anetą Jaworską. Przyznam, że nie miałam czasu przygotować się do tego wywiadu. Po próbie pokazu mody (o tym za chwilę) nie miałam też ani siły, ani ochoty. Poza tym moje słowa spokojnie wypływają tylko poprzez palce, z mówieniem jest już gorzej. Ciągle się zacinam, a to mnie stresuje.

Ucieszyłam się więc, kiedy przyszłam na wywiad, a Aneta powiedziała: 

– Możesz przyjść później, musimy naładować aparat. 

Wewnętrzny krytyk w mojej łepetynie zatarł rączki i szepnął: – I dobrze, i tak pewnie nic mądrego byś nie wymyśliła.

Wywiady z autorkami przeprowadzała Aneta Jaworska.

Ale Aneta nie odpuściła. Kiedy przemykałam w okolicach foyer, gdzie odbywały się wywiady, zgarnęła mnie i przeprowadziła ze mną bardzo przyjemną rozmowę. Dobrze jest spotkać kogoś, kto wie, jak przygotować gościa do wywiadu. Dziękuję za to, bo dziś nie darowałabym sobie, że nie mam wywiadu z premiery książki.

Premiera książki “Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”

Galę poprowadziły w brawurowym stylu dwie Magdy – Magdalena Zamaro oraz Magdalena Kucia-Ochal

Ola Gościniak, pomysłodawczyni Interaktywnej Paczki oraz społecznościowej książki “Chcę WWWięcej” opowiedziała na początku Gali, jak zrodził się pomysł. I uroczyście zakomunikowała: – Mamy ją!

Wielki moment – uroczysta premiera książki „Chcę WWWięcej”. Fot. Monika Adamczyk Fotografia
Autorki książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy?”. Fot. Monika Adamczyk Fotografia

Ze względów organizacyjnych ten moment spędziłam za drzwiami i za kotarą, ale o tym zaraz. Obejrzałam go na nagraniu, do czego Ciebie też zachęcam.

Tu możesz obejrzeć całą Galę Interaktywnych. W artykule podpowiadam, gdzie znaleźć poszczególne momenty.

Więcej o książce pisałam w artykułach “Jak zacząć biznes online – “Chcę WWWięcej” książka, którą warto przeczytać” oraz “Więcej o książce “Chcę WWWięcej” – rozmowa autorek”. 

Wystąpienie Oli obejrzysz na nagraniu z Gali od 19 minuty.

Pokaz mody Nancy Accessories

Parę fajnych wydarzeń mnie ominęło, bo dopracowywałam razem z 9 dziewczynami z Interaktywnej Paczki pewną część Gali. Na jeden dzień zostałam… modelką! Ubrania i akcesoria do pokazu przygotowała Magda Kucia-Ochal z Nancy Accessories. 

Co to były za emocje! Czy dobrze się miniemy? Czy wejdę na scenę w odpowiednim momencie? Czy wytrzymam 10 sekund nieruchomo przed kamerą? 

I wszystko się udało! 

Nie tylko poszłyśmy lepiej niż na próbach, to jeszcze świetnie wyglądałyśmy. O makijaże zadbały przemiłe specjalistki Paulina Derdoń i Katarzyna Naporowska z zespołu Skrzydła Sukcesu. Dziewczyny okazały się świetne nie tylko w makeupie (ach, te brylanciki w kącikach powiek Eweliny!), ale także dbały o nasze dobre humory, kiedy robiło się nerwowo.

Gala Interaktywnych – modelki na chwilę przed pokazem. Fot. Agnieszka Kulczyk
Gala Interaktywnych – pokaz mody Nancy Accessories. Modelka nr 4 wchodzi na wybieg. Fot. Monika Adamczyk Fotografia
Gala Interaktywnych – pokaz mody. Fot. Monika Adamczyk Fotografia
Gala Interaktywnych – pokaz mody. Fot. Ewelina Małkińska
Z projektantką Magdaleną Kucią-Ochal, która stworzyła stylizacje do tego pokazu. Fot. Monika Adamczyk Fotografia
Modelki po pokazie. Jeszcze fotka i lecimy oglądać dalszy ciąg Gali Interaktywnych. Fot. Ewelina Małkińska
Pamiątkowa fotka ze specjalistkami, które zadbały o wspaniałe makijaże modelek. Fot. Ewelina Małkińska

W życiu nigdy nikt mnie tak nie oklaskiwał, nawet moja rodzina podczas koncertu, na którym grałam “Cichą noc” na keybordzie jako dziesięciolatka 🙂 Dzięki streamingowi, o który zadbali panowie operatorzy, pokaz mogli oglądać też moi bliscy, a teraz także i Ty.

Wskocz do 37 minuty nagrania i zobacz pokaz. Tylko najpierw weź chusteczki. Mogą popłynąć łzy.

W podkładzie muzycznym usłyszysz komentarze, które słyszały dziewczyny z Interaktywnej Paczki, kiedy zakładały swoje biznesy. A także takie, które wolałyby zamiast tego usłyszeć. 

Kursory Roku

Jeśli obserwujesz mnie na Instagramie lub dostajesz mój newsletter, to wiesz, że mój e-book o blogowaniu “Blog Box. Pisz jak ekspertka” trafił do finału konkursu Kursory Roku w kategorii Książka Roku. Nagrodę wygrała Ewa Wojtan. Serdecznie jej gratuluję. A ja i mój Blog Box (albo jego rodzeństwo) powalczymy o nagrodę za rok.

Finaliści Kursorów Roku w kategorii Książka Roku, a wśród nich ja za mój „Blog Box. Pisz jak ekspertka!”

Podczas rozdania nagród siedziałam obok Karoliny Hyjek z Akademii Snu Dziecka. Znamy się z Interaktywnej Paczki. W dniu Gali widziałyśmy się już po raz kolejny offline. Razem przygotowywałyśmy się do pokazu mody, w którym Karolina poszła jako pierwsza. Co za odwaga! 

Karolina stworzyła kurs dla rodziców małych dzieci, którzy chcą się wreszcie wyspać. I ten kurs dostał się do finału Kursorów Roku w kategorii Kurs Roku. 

Kiedy Krzysztof Bartnik (Imker) wyczytywał nazwisko Karoliny jako zwycieżczyni konkursu, po całej sali rozległ się pisk radości. Radości Karoliny. Słychać go doskonale na nagraniu gdzieś w okolicach 1:43:00. Wiem, co mówię, bo ten pisk wybrzmiał prosto do mojego ucha 🙂 Wspaniale było uczestniczyć w tym wybuchu emocji. I gratuluję Karolinie nagrody. 

Prelekcje

Nie będę tutaj streszczać prelekcji, bo to po prostu trzeba zobaczyć. Pomogę Ci jednak trafić do właściwych prelegentów:

Iwona Guzowska “Obudź swoją wojowniczkę” 0:47:00.

Krzysztof Bartnik “Aktywuj moce! Zacznij zarabiać na swojej marce” 1:18:00.

Olga Kozierowska “Niezależność i self concept” 2:01:00.

To były naprawdę motywujące i skłaniające do myślenia wystąpienia. Obejrzyj koniecznie!

Koncert Kasi Wilk

Całość zwieńczył koncert Kasi Wilk, która dopełniła ten wieczór siłą swojej kobiecości. Nie spodziewałam się, że Galę zakończę występem z Kasią Wilk na scenie. 

Emocjonujące zakończenie Gali. Dziewczyny z Interaktywnej Paczki na scenie z Kasią Wilk. Fot. Monika Adamczyk Fotografia

Interaktywna Paczka

To wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie jedna wyjątkowa osoba – Ola Gościniak, która wpadła na pomysł założenia Interaktywnej Paczki. 

Miejsca, w którym znalazłam wspierającą społeczność kobiet. Miejsca, gdzie mogę pogadać o tym, jak założyć newsletter, w którą stronę podążać ze swoim biznesem, a także o tym, że moje dziecko znowu lata z glutem. 

Dzięki Paczce szkolę się u ekspertów, biorę udział w mastermindach i burzach mózgu. 

Dziś uświadomiłam sobie, że to dzięki Interaktywnej Paczce zaczęłam o sobie myśleć jak o ekspertce.

Jeśli chcesz poczuć siłę wspierających kobiet, to do końca czwartku 14.12.2023 możesz dołączyć do Interaktywnej Paczki.

Prezenty

Każdy uczestnik gali otrzymał tajemniczą czarną torbę z logo Jestem Interaktywna wypełnioną prezentami od sponsorów. O mały włos, wróciłabym bez niej, tyle się działo. Ale mam, mam. Dopiero na drugi dzień do niej zajrzałam i sprawdziłam, co kryje.

W środku były 2 książki! Wszystkie osoby obecne na Gali Interaktywnych zostały obdarowane książką „Chcę WWWięcej”. Och, nie mogę w to uwierzyć, że książkę z moim rozdziałem może teraz przeczytać 200 osób! Chociaż wiem, że już wiele więcej egzemplarzy znalazło wcześniej swoje domy, to na gali zobaczyłam naszych przyszłych czytelników na żywo.

Zawartość torby z insertami.

Druga książka to prezent od Imkera – „Historie twórców vol.3” – tegoroczna świeżynka. Z chęcią zapoznam się z tymi opowieściami. Na pewno będą inspirujące.

W czarnej torbie pojawiła się także tajemnicza koperta.

– Patrz, jaka piękna naklejka! – powiedziałam do synka, który niecierpliwił się, kiedy zobaczy jej zawartość. Okazało się, że ten prezent ucieszył nas oboje. Nie wiem, kogo bardziej 🙂 W środku były przecudowne świąteczne naklejki od firmy Etykietomat. Dzięki, na pewno je wykorzystamy!

Świąteczne naklejki w prezencie

Gala – podsumowanie

Dziś, kiedy piszę ten artykuł, jestem 2 dni po Gali. Cały czas dostaję nowe zdjęcia, wiadomości i odtwarzam w głowie miłe słowa, które usłyszałam podczas tego wydarzenia. Kiedy kolejny raz oglądam pokaz mody, mam łzy w oczach. 

I jedyne, co mogę powiedzieć, to – dziękuję, Dziewczyny, że jesteście.

author-avatar

Kasia Zubrzycka-Sarna, copywriterka, założycielka marki Pisarenka, autorka e-booków o blogowaniu oraz współautorka książki “Chcę WWWięcej”. Na pisarenkowym blogu podpowiada, jak moc słowa wykorzystać w budowaniu własnej marki.

Może zainteresuję Cie rownież: