Książka o biznesie online "Chcę WWWięcej"

Pobierz darmowy rozdział

Spotkałam się niedawno z Olą Gościniak i innymi autorkami książki podczas wywiadu na temat książki “Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy”. Poniżej znajdziesz moją część wywiadu w wersji pisanej oraz video. Rozmawiamy o blogu, eksperckości i przyjaciółkach. Zapraszam do czytania i oglądania.

Rozmowa o książce „Chcę WWWięcej” w formie video

(Ja pojawiam się około 15 minuty):

Moja część wywiadu o książce „Chcę WWWięcej” w wersji do poczytania

Ola Gościniak: 

Kasia, tytuł twojego rozdziału w książce “Chcę WWWięcej” to: “Zbuduj markę ekspercką poprzez blog”. Opowiedz więcej, a może najpierw ja powiem, że po prostu uwielbiam ten rozdział. Sama uważam, że blog to jest must have przy budowaniu marki eksperckiej i cieszę się, że ten rozdział powstał i jest w tej książce.

Kasia Zubrzycka-Sarna:

Ty, Olu jesteś tego najlepszym przykładem, prawda? U Ciebie wszystko zaczęło się od bloga.

Ola Gościniak:

Dosłownie! Opowiedz więcej o swoim rozdziale.

Kasia Zubrzycka-Sarna:

W moim rozdziale opowiadam, dlaczego warto prowadzić blog dla swojego biznesu i jak dzięki niemu rozwijać firmę.

Co robić kiedy pisanie nie jest Twoją najmocniejszą stroną?

Ten rozdział pokazuje jak promować swój biznes za darmo. Tzn. za czas, który poświęcamy artykułom. 

Ale ten czas to nie jest czas poświęcony tylko blogowi, bo kiedy piszesz artykuł, to zbierasz myśli, strukturyzujesz i potem wiesz, co mówić np. podczas live’u, który prowadzisz na ten sam temat, o którym pisałaś już na blogu. Od razu wiesz, co powiedzieć i nie musisz się drugi raz przygotowywać.

A także patrząc z drugiej strony – z wpisu blogowego możesz zrobić kilka postów do social mediów. 

Blog przede wszystkim jest po to, by udowodnić swoją eksperckość.

Może też stać się wyróżnikiem. Dziś mamy dużą konkurencję w różnych branżach. Np. kiedy ktoś szuka dietetyka, ma wiele stron internetowych do wyboru, każda jest do siebie podobna, każda ma jakąś ofertę, ale tak naprawdę to nie wiadomo co wybrać. Jedna z tych stron ma blog. Człowiek wchodzi, czyta artykuły i już widzi, ze ta dietetyczka jest ekspertką i fajnie gada. Nawiązuje się więź. I być może ten ktoś wybierze właśnie tę dietetyczkę, która pisze artykuły.

Blog jest świetny w dzieleniu się eksperckością, a jak już wiemy z Twojego raportu, Olu, to mamy z tym problem.

Ola Gościniak:

To prawda. 

Kasia Zubrzycka-Sarna:

Ten rozdział pomaga to zmienić. 

Pomaga też zmienić spojrzenie na pisanie, bo wiem, że dużo ludzi ma takie poczucie, że nie potrafi pisać. To takie przeświadczenie ze szkoły, bo np. ktoś miał 3 z wypracowań. A jednak pisanie do internetu to co innego niż szkolne wypracowania.

Ola Gościniak:

To prawda. Ja miałam zawsze przeświadczenie, że nie umiem pisać. Do bloga podchodziłam jak pies do jeża. A teraz wiem, że można do tego podejść w inny sposób. Albo zatrudniając copywritera, albo wybrać inną formę. Ja często jak nagrywam live, robię z tego transkrypcję i to jest dla mnie bardzo wygodne podejście.

Dlaczego warto kupić książkę “Chcę WWWięcej”?

Kasia Zubrzycka-Sarna:

Zamiast tego, dlaczego warto kupić, powiem, czym jest dla mnie ta książka. Kiedy masz jakiś problem, to fajnie jest go z kimś przegadać, np. z przyjaciółką.

Ktoś może mieć problem, że nie ma już siły pracować na etacie, dusi się. Chciałaby zacząć robić coś innego, ale nie wie co. Potrafi dziergać na szydełku superozdoby. Obdarowała już właściwie całą rodzinę. I tak sobie myśli, że mogłaby to zacząć sprzedawać w internecie, ale nie wie, od czego zacząć. Nie wie, jak to zrobić i w ogóle czy ktoś to kupi.

Ta książka jest właśnie takim spotkaniem z przyjaciółką, a właściwie to z 59, które dają konkretne wskazówki, z których możesz wybrać to, co jest dla Ciebie ważne.

I myślę, że warto przyjść na takie spotkanie.

Ola Gościniak:

Tak, to jest pięknie powiedziane. Spotkanie z 59 przyjaciółkami!

Kasia, dlaczego zdecydowałaś się dołączyć do książki “Chcę WWWięcej”?

Kasia Zubrzycka-Sarna:

Po pierwsze dlatego, że ja uwielbiam pisać i w moich żyłach płyną literki i one chciały koniecznie poznać zapach farby drukarskiej. 

Jednak głównym powodem była właśnie ta eksperckość – ja chciałam pokazać się jako ekspertka, ale też chciałam pokazać innym, że pokazywanie się jako ekspert nie jest takie trudne. I dlatego wybrałam właśnie ten rozdział. 

Zainspirował mnie do tego, Olu, także Twój raport, w którym widać, że jest ta trudność w dzieleniu się wiedzą i chciałam dać wskazówki, jak to robić w całkiem bezbolesny sposób.

Ola Gościniak:

Super. Kasia, dziękuje ci, że jesteś częścią tej książki.

Kasia Zubrzycka-Sarna:

Dziękuję i do zobaczenia.

Książkę “Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy” kupisz w moim sklepie.

A jeśli ciekawi Cię, jak wyglądała uroczysta premiera książki „Chcę WWWięcej. Jak zarabiać online na swojej wiedzy”, wskakuj do artykułu „Gala Interaktywnych”.

author-avatar

Kasia Zubrzycka-Sarna, copywriterka, założycielka marki Pisarenka, autorka e-booków o blogowaniu oraz współautorka książki “Chcę WWWięcej”. Na pisarenkowym blogu podpowiada, jak moc słowa wykorzystać w budowaniu własnej marki.

Może zainteresuję Cie rownież: